Top 10 – najlepsze plaże Chorwacji

Plaża Dubovica

135
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Dubovica5.00 out of 50 based on 2 voters.


Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie Hvar jest Dubovica. Oddalona jest od miasta Hvar o 8 km. Plaża jest żwirowa, a dzięki swojemu położeniu w zatoce jest doskonale chroniona przed wiatrem. Dotrzemy tu drogą morską (wynajętą motorówką, prywatną łodzią, wodną taksówką) lub lądową, np. samochodem. Miłośnicy nurkowania z pewnością nie będą zawiedzeni – u wybrzeży Dubovicy stanie przed nimi otworem wspaniały podwodny świat.
(foto. jula_julz)
Czytaj więcej >>>

Plaża Zlatni Rat

129
com_content.category
(5 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Plaża Zlatni Rat4.00 out of 50 based on 5 voters.


Plaża Zlatni Rat, nazywana także „Złotym Rogiem”, jest jedną z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Znajduje się w malowniczej miejscowości Bol w południowej części wyspy Brac (Brač). Plaża pokryta jest żwirem, który w promieniach słońca mieni się odcieniami złota. Zlatni Rat posiada charakterystyczny kształt, który może się zmieniać w zależności od kierunku wiatru. Plaża kusi swym pięknem turystów z całego świata.
(foto. proimos)

Czytaj więcej >>>

Plaża Banje

127
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Banje5.00 out of 50 based on 2 voters.


Plaża Banje uznawana jest za jedną z najlepszych plaż, nie tylko w Chorwacji, ale i na świecie. To najbardziej znana żwirowa plaża w Dubrowniku. Położona jest niedaleko centrum, dzięki czemu dojazd do niej jest dogodny. Charakteryzuje ją wspaniały widok na Stare Miasto oraz przepiękną wyspę Lokrum. Plaża Banje jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Można tu wynająć skuter czy spróbować swoich sił w surfingu.
(foto. zoonabar)

Czytaj więcej >>>

Plaża Bellevue

132
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Bellevue5.00 out of 50 based on 1 voters.


Plaża Bellevue położona jest w jednej z zatok Dubrownika, w Gorica. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż w mieście. Bellevue jest idealnym miejscem dla osób lubiących plaże piaszczyste. Można tu zarówno beztrosko wylegiwać się na leżaku, jak również aktywnie spędzać czas uprawiając sporty wodne. Plaża Bellevue znana jest z organizowanej tu, tak zwanej "dzikiej ligi amatorskiej piłki wodnej", na którą zjeżdżają się pasjonaci tego sportu z całego kraju.
(foto. hisgett)

Czytaj więcej >>>

Plaża Drazica (Dražica)

126
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Drazica (Dražica)5.00 out of 50 based on 2 voters.


Plaża Drazica (Dražica) położona jest w miejscowości Biograd na moru, w centrum wybrzeża Adriatyku. To malownicze miasto otoczone jest nowoczesnymi portami żeglarskimi oraz promenadą, z której rozprzestrzenia się wspaniały widok na liczne wysepki. Żwirowa plaża Drazica jest najbardziej popularną plażą w mieście. Dzięki czystej wodzie oraz wysokiej jakości usług dodatkowych, plaża została wyróżniona Niebieską Flagą.
(foto. zergu)

Czytaj więcej >>>

Plaża Punta Rata

130
com_content.category
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Punta Rata5.00 out of 50 based on 4 voters.


Plaża Punta Rata w miejscowości Breli jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Błękitne morze i białe kamienie czynią to miejsce wyjątkowym. Wzdłuż plaży mieści się wiele urokliwych kawiarenek oraz restauracji. Ciekawostką jest fakt, że plaża Punta Rata została zaliczona do jednej z 10 najpiękniejszych plaż na świecie. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli pograć w piłkę siatkową na jednym z boisk czy spróbować sił w tenisie. Na miejscu można także wypożyczyć leżaki oraz parasole. (foto. ppz)

Czytaj więcej >>>

Plaża Vela

128
com_content.category
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Vela5.00 out of 50 based on 2 voters.


Plaża Vela położona jest na największej chorwackiej wyspie Krk w miejscowości Baska. Ta przepiękna, żwirowana plaża rozciąga się na długości 1800 m. Wzdłuż niej znajduje się wiele restauracji, kawiarni oraz barów. Sama plaża oferuje nam wiele atrakcji. Będziemy mogli wypożyczyć tu sprzęt i spróbować swoich sił w sportach wodnych. Jest to również miejsce niezwykle bezpieczne i przyjazne dzieciom. Pracuje tu wielu wykwalifikowanych ratowników a plaża posiada liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych. (foto. mecklenburg)

Czytaj więcej >>>

Plaża Vrulja

131
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Vrulja 5.00 out of 50 based on 1 voters.


Plaża Vrulja położona jest w malowniczej miejscowości Brela, na południe od Splitu. Urokliwe zatoczki czynią to miejsce niezwykle romantycznym. Plaża jest żwirowa, woda morska idealnie czysta, a wokół  piękne, zielone lasy i śródziemnomorska roślinność. Dotrzeć tu można drogą morską lub pieszo po stromej ścieżce. Vrulja nie jest miejscem typowo turystycznym, dlatego nie zobaczymy tu tłumów plażowiczów. Plaża często jest odwiedzana przez naturystów. (foto. ppz)

Czytaj więcej>>>

Plaża Zrce

134
com_content.category
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Zrce5.00 out of 50 based on 1 voters.


Kolejną plażą wartą odwiedzin jest Zrce, położona niedaleko miasta Novalja, w północno-wschodniej części wyspy Pag. Plaża jest długa, szeroka i kamienista. Odwiedzają ją chętnie nie tylko mieszkańcy miasta, ale również turyści z rożnych stron świata. W pobliżu znajdują się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, prysznice, budki telefoniczne oraz bufety, w których zjemy stosunkowo tanio i smacznie. Zrce otoczona jest pięknymi lasami. Dzięki nocnym klubom często porównywana jest do plaży na Ibizie. (foto. croacia_)

Czytaj więcej>>>

Plaża Copacabana

133
com_content.category
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaża Copacabana5.00 out of 50 based on 3 voters.


Idealną plażą dla rodzin z małymi dziećmi jest Copacabana, położona w najbardziej zielonej części Dubrownika – na półwyspie Lapad. Dzieci, zarówno te mniejsze, jak i większe bez obaw będą mogły się pluskać w wodzie, dzięki temu, że morze jest tu niezwykle płytkie. Urzeknie nas wspaniały widok na wyspy Elafickie oraz wyspę Daksu. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli pograć w siatkówkę plażową, poszaleć na zjeżdżalni wodnej, wynająć kajak czy skoczyć ze spadochronem. Plaża jest żwirowa. (foto. mllerustad)

Czytaj więcej >>>

Dodaj komentarz ...