Muzea Splitu

02 marzec 2017.

30
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Muzea Splitu4.00 out of 50 based on 4 voters.


Po poznaniu ważniejszych zabytków architektury Splitu warto wzbogacić swój obraz dawnej Chorwacji o artefakty, palny i mapy, które dostępne są w lokalnych muzeach: Muzeum Archeologicznym, Muzeum Miejskim, Muzeum Zabytków Archeologicznych, a także w niezwykle intrygującym - Muzeum Żeglugi. Gdy już zmęczą nas podróże w czasie możemy nacieszyć oko sztuką współczesną w Galerii Meštrovicia.

Chorwacja | Muzeum Archeologiczne w Splicie
Chorwacja | Muzeum Archeologiczne w Splicie (by paradasos)

Muzeum Miejskie

Tutaj, w muzeum etnologicznym, znajdziemy interesujące informacje na temat mieszkańców regionu, zwyczajów i tradycji Dalmatyńczyków. Pamiątki z czasów zmieniających się władców oraz bogate zbiory monet są główną atrakcją muzeum.

Muzeum Archeologiczne

To muzeum zajmuje się historią regionu Splitu i Salone, ze szczególnym naciskiem na czasy antyczne. Turyści pragnący zobaczyć dzieła sztuki z czasów greckich, rzymskich i weneckich i dowiedzieć się, kiedy i gdzie prowadzone będą wykopaliska archeologiczne, nie mogą pominąć tego muzeum. Często można archeologom podczas ich pracy zaglądać przez ramię!

Muzeum Żeglugi

Wychodząc przez Srebrną Bramę natykamy duży statek przed Muzeum Żeglugi. Goście zainteresowani historią Splitu jako miasta portowego, sceny działań wojennych i handlowej metropolii, mogą zapoznać się z tematem w tym właśnie miejscu i przy okazji obejrzeć jeszcze najstarszą torpedę świata.

Chorwacja | Mozaika w Muzeum Archeologicznym w Splicie
Chorwacja | Mozaika w Muzeum Archeologicznym w Splicie (by paradasos)

Muzeum Sztuk Pięknych

Założona zaledwie w 1931 roku galeria prezentuje najwartościowsze dzieła sztuki chorwackiej. Galeria gromadzi nie tylko dzieła znanych i uznanych chorwackich artystów od późnego średniowiecza do czasów dzisiejszych, ale też wspiera młode talenty.

Muzeum Przyrody

Jeśli po wyczerpującym programie kulturalnym najdzie kogoś ochota na kontakt z naturą, powinien zajrzeć do Muzeum Nauk Przyrodniczych. Nieopodal muzeum znajduje się ZOO.

Chorwacja | Amfory - naczynia do przechowywania oliwy, miodu i wina
Chorwacja | Amfory - naczynia do przechowywania oliwy, miodu i wina (by paradasos)

Dodaj komentarz ...