Jak dotrzeć do Chorwacji?

28 czerwiec 2017.

69
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.75 na 5)
Jak dotrzeć do Chorwacji?4.75 out of 50 based on 4 voters.


Błękitne morze, białe plaże i malownicza zabudowa Chorwacji kuszą nasze zmysły. Jeśli już zdecydujemy się na spędzenie urlopu właśnie w tych stronach, pozostaje nam tylko zastanowić się nad wyborem środka transportu odpowiedniego do naszych potrzeb i zasobności naszych portfeli.

Chorwacja | Istria z lotu ptaka
Chorwacja | Istria z lotu ptaka (by bortescristian)

Samochodem do Chorwacji

Najczęściej polecanym środkiem transportu, którym szybko i komfortowo dotrzemy do Chorwacji jest samochód. Własne auto to przede wszystkim niezależność i możliwość swobodnego poruszania się po okolicy.

Na taką wyprawę najlepiej na spokojnie przeznaczyć dwie doby (przykładowa trasa z Cieszyna do Dubrownika liczy ok 1200 km). Przeliczając koszty, poza benzyną, musimy pamiętać o winietkach w mijanych państwach (Czechy, Węgry, Słowacja, Austria, Słowenia), a potem także już w samej Chorwacji. Samochodem najlepiej opłaca się jechać większą ilością osób.

Podróż samolotem

Samolot to jak zwykle opcja najszybsza, ale także najdroższa. Bilety lotnicze do Chorwacji nie należą do najtańszych, warto jednak nie poddawać się za pierwszym razem i na bieżąco śledzić oferty różnych linii lotniczych w poszukiwaniu atrakcyjnych promocji.

Lot z Warszawy do stolicy Chorwacji trwa niecałe 2 h. Jeśli nie lecimy lotem czarterowym, będziemy musieli przesiąść się w jednym z europejskich miast, najczęściej w Pradze, Monachium, Frankfurcie nad Menem, Wiedniu lub Budapeszcie. Lot z przesiadką trwa ok. 3h nie wliczając czasu oczekiwania.

Do Chorwacji pociągiem

Podróż pociągiem zwykle nie jest polecana, w obliczu innych, tańszych i wygodniejszych opcji. Jeśli jednak preferujemy ten środek transportu, musimy się liczyć z koniecznością przesiadki w Wiedniu lub w Budapeszcie. Taka podróż będzie trwała od 15 do 20 h.

Autobusy

Z wielu polskich miast kursują do Chorwacji autobusy, jest to jednak podróż długa (ok. 20 godzin) i z tego też powodu – mało komfortowa. Koszty przejazdu autobusem porównywalne są z tymi samochodem, warto więc, jeśli mamy taką możliwość, poważnie zastanowić się nad wyborem auta.

Chorwacja | Lotnisko w Dubrowniku
Chorwacja | Lotnisko w Dubrowniku (by u-suke)

Dodaj komentarz ...