Plaża Zrce

11 luty 2016.

139
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Plaża Zrce0 out of 50 based on 0 voters.


Plaża Zrce (Zrće) jest bez wątpienia największą imprezową perełką wyspy Pag. Nie bez powodu nazywana jest "chorwacką Ibizą". Znajduje się niedaleko miasta Novalji i wioski Gajac.

Chorwacja | Zrce często nazywana jest chorwacką Ibizą
Chorwacja | Zrce często nazywana jest chorwacką Ibizą (by 4everyoung )

Zrce jest plażą długą i żwirową. W 2003 roku otrzymała nagrodę Błękitnej Flagi Plaż Chorwacji.

Na plażę dostaniemy się samochodem lub autobusem, który z Novalji kursuje dość regularnie. 

Zrce otoczona jest soczyście zielonymi lasami. Po zachodzie słońca będziemy mogli wybrać się na spacer jedną z wielu ścieżek prowadzących do samej plaży.

Plaża ma również wiele udogodnień dla swoich gości. Wypożyczymy tu kajaki, motorówki czy deski do windsurfingu. Dostępne są także: przebieralnie, budki telefoniczne, prysznice oraz wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Od 1 lipca do 30 września, w godzinach od 10 do 18 dyżurują ratownicy. Plaża podzielona jest na kilka stref, między innymi dla dzieci, osób aktywnych, jak i tych niepływających.

Chorwacja | Zrce znana jest także ze swoich całodobowych barów i dyskotek
Chorwacja | Zrce znana jest ze swoich całodobowych barów i dyskotek (by croacia_ )

Gdy już zmęczy nas żar śródziemnomorskiego słońca, możemy wybrać się do jednej z licznych restauracji, w których skosztujemy wyśmienitego chorwackiego wina oraz zjemy pyszny obiad składający się z typowych lokalnych dań.

Zrce znana jest także ze swoich całodobowych barów i dyskotek. To właśnie dzięki nim została okrzyknięta "chorwacką Ibizą". Najciekawsze atrakcje oferują kluby: Papaya, Kalypso i Aquarius. W lipcu i sierpniu regularnie odbywają się tu koncerty światowej sławy DJ-ów. Gościli tu między innymi: DJ Tiesto i Paul van Dyke. Plaża jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi.

Dodaj komentarz ...