Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

22 sierpień 2012.

99
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu5.00 out of 50 based on 1 voters.


Pewnie każdy z nas wie, co oznacza ból po rozstaniu czy zawodzie miłosnym. Przypominają nam o tym niechciane maskotki, zasuszona róża czy książka. Każda rzecz, która pozostała nam po uczuciowej relacji może stać się muzealnym eksponatem. Tak uważa para Chorwatów, która stworzyła pierwsze na świecie Muzeum Zerwanych Związków.

Chorwacja | Wystawa posiada około 800 eksponatów
Chorwacja | Wystawa posiada około 800 eksponatów (by javyer )

Olinka Vistina i Drazen Grubisic do 2006 roku byli parą. Gdy się rozstali, uświadomili sobie, że ich życie pełne jest drobiazgów z ich dawnego, wspólnego życia i jak trudno jest zrezygnować z rzeczy, przypominających nam o naszej byłej miłości. Tak właśnie zrodził się pomysł stworzenia wystawy.

Początkowo Muzeum Zerwanych Związków podróżowało po wielu miastach na całym świecie. Mogli je zobaczyć mieszkańcy Nowego Jorku, Stambulu czy Singapuru. Eksponaty przesyłali ofiarodawcy. W skład kolekcji wchodzą m.in. ubrania, maskotki, klucze, fotografie czy nawet... siekiera! Obecnie wystawa liczy około 800 przedmiotów.

Po miesiącach poszukiwania własnego miejsca, muzeum spoczęło wreszcie w rodzinnym mieście założycieli – Zagrzebiu. Jest to pierwsze prywatne muzeum w Chorwacji.

Najciekawsze eksponaty zobaczymy na stronie internetowej muzeum.

Chorwacja | Założycielami muzeum są: Olinka Vistina i Drazen Grubisic
Chorwacja | Założycielami muzeum są: Olinka Vistina i Drazen Grubisic (by supersonicphotos )

Dodaj komentarz ...