Raport olimpijski

16 sierpień 2012.

98
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Raport olimpijski5.00 out of 50 based on 1 voters.


Od 27 lipca do 12 sierpnia Chorwacja brała czynny udział w rywalizacji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie. Chorwaci zdobyli łącznie 6 medali i tym samym uplasowali się na 25. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Chorwacja | Pierwszy medal dla Chorwacji zdobyli wioślarze
Chorwacja | Pierwszy medal dla Chorwacji zdobyli wioślarze (by si_b )

Chorwacja zdobyła 6 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Wioślarze: Valent i Martin Sinković, David Šain oraz Damir Martin przegrali jedynie z Niemcami i tym samym zdobyli srebro - pierwszy olimpijski medal.

Giovanni Cernogoraz zdobył złoty medal w strzeleckiej konkurencji trap. Ciekawostką jest, że młody Chorwat na co dzień pracuje jako kelner, chociaż nie ukrywa, że w przyszłości chciałby dostać się do policji.

Kolejnym medalem było złoto w rzucie dyskiem, wywalczone przez 22-letnią Sandrę Perković.

Reprezentacja Chorwacji w składzie: Samir Barac, Maro Joković, Miho Boskovic, Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Paulo Obradović, Damir Buric, Josip Pavic, Andro Bušlje, Sandro Sukno,Niksa Dobud, Frano Vican oraz Igor Hinić zdobyła złoty medal w piłce wodnej. W finale meczu pokonali Włochów wynikiem 8:6.

Brąz dla Chorwatów zdobyła Lucija Zaninović w jednej z konkurencji w taekwondo oraz reprezentacja piłki ręcznej składzie: Mirko Alilović, Marko Kopljar, Ivano Balić, Blaženko Lacković, Damir Bičanić, Venio Losert, Denis Buntić, Ivan Ninčević, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Domagoj Duvnjak, Igor Vori, Jakov Gojun, Drago Vukovic i Zlatko Horvat.

Chorwacja | Chorwacja zdobyła 6 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe
Chorwacja | Chorwacja zdobyła 6 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe (by si_b )

Dodaj komentarz ...