10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji

01 luty 2017.

96
com_content.article
(8 razy zagłosowano, średnia ocena 4.50 na 5)
10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji4.50 out of 50 based on 8 voters.


Chorwacja to niezwykły kraj, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Jest to również jedno z ulubionych urlopowych miejsc Polaków. Zróżnicowany krajobraz, magiczne zabytki oraz przyjaźni ludzie... Czy to jedyne powody, dla których warto wybrać Chorwację jako cel tegorocznych wakacji?

Chorwacja | Plaża Banje, Dubrownik
Chorwacja | Plaża Banje, Dubrownik (by zoonabar )

1. Pogoda

Ze względu na swoje położenie, Chorwacja jest krajem bardzo ciepłym. Od kwietnia do września świeci tu słońce, co sprzyja leniwemu wylegiwaniu się na plaży czy morskim kąpielom.

2. Kuchnia

Chorwackie potrawy są niezwykle smaczne. Spróbujemy tu pysznych śródziemnomorskich dań ze świeżych ryb czy owoców morza. Wybierając się w głąb kraju będziemy mieli okazję spróbować wyśmienitego gulaszu, pierogów i zup. Na deser Chorwaci często podają naleśniki na słodko. Niezwykle popularne są też oczywiście chorwackie alkohole, np. rakija.

3. Plaże Adriatyku

Wspaniały Adriatyk ma nam bardzo wiele do zaoferowania: cudowny krajobraz, wspaniałe zatoki, malownicze wyspy i wysepki. Woda jest czysta, a plaże do wyboru: skaliste lub piaszczyste.

4. Krajobraz

Dzięki swojemu położeniu, Chorwacja jest krajem śródziemnomorskim, górzystym oraz nizinnym. Wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki z pewnością zachwycą każdego turystę.

5. Dalmacja

Historyczna kraina zamieszkiwana w starożytności przez plemiona Ilirów. Zobaczymy tu całe mnóstwo zabytków oraz kamienistych plaż. Najpiękniejszym i największym miastem Dalmacji jest Spilit.

6. Park Narodowy Paklenica

Jest to idealne miejsce dla miłośników wspinaczek skałkowych. Jeśli nie chcemy całego urlopu przeleżeć na plaży, koniecznie musimy odwiedzić to miejsce.

Chorwacja | Urokliwe chorwackie widoki
Chorwacja | Urokliwe chorwackie widoki (by surrelmar )

7. Zagrzeb

Warto wybrać się do stolicy Chorwacji ze względu na jej niesamowity urok. Nie zobaczymy tu drapaczy chmur, a większość zabytków zwiedzimy wybierając się na spacer, bez konieczności zabierania samochodu.

8. Dubrownik

Jest to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Wspaniałe krajobrazy, malownicze zabytki – z pewnością nie będziemy tu się nudzić!

9. Wyspy

Najbardziej popularne, Brač i Hvar, kuszą pięknymi plażami i fantastycznymi skalnymi formacjami. To idealne miejsce do spróbowania swoich sił w nurkowaniu.

10. Riwiera Makarska

Tam, gdzie wysokie góry zdają się schodzić prosto do morza, znajdą swój mały raj zarówno miłośnicy błogiego leniuchowania na plaży, jak i aktywnego wypoczynku nad wodą.

Dodaj komentarz ...