Pamiątki z Chorwacji

10 maj 2016.

95
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 4.50 na 5)
Pamiątki z Chorwacji4.50 out of 50 based on 4 voters.


Chorwacja to magiczny kraj położony wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Nieważne czy będziemy całymi dniami leżeć na plaży czy z zapałem zwiedzać zabytki stolicy – każdy z nas będzie chciał przywieźć z tej podróży coś niesamowitego.

Chorwacja | Najlepszą pamiątką z Chorwacji będą tradycyjne, ręcznie wykonane przedmioty
Chorwacja | Najlepszą pamiątką z Chorwacji będą tradycyjne, ręcznie wykonane przedmioty (by ahenobarbus )

Turyści odwiedzający Chorwację bardzo często zaopatrują się w przepyszne alkohole. Najpopularniejszym jest oczywiście Rakija. Najlepiej kupić ją w niewielkich, prywatnych piwniczkach. Innym, równie chętnie kupowanym alkoholem jest likier Maraskino produkowany z wiśni maraska od niemal XVI wieku.

Zapewne mało osób wie, że powszechnie znane i stosowane pióra oraz krawaty zostały wymyślone przez Chorwatów.

Każde wykonane w Zagrzebiu pióro posiada swój numer seryjny oraz certyfikat. Jest to unikatowa pamiątka, której nie kupimy w żadnym innym miejscu na świecie. Krawaty również są charakterystyczną pamiątką. Dostaniemy je dosłownie wszędzie. Te lepsze jakościowo, jedwabne, są jednymi z najdroższych.

Inną popularną pamiątką jest biżuteria. Na Rijece będziemy mogli kupić wyjątkowe kolczyki "morčić". Ozdobione są one podobizną głowy w turbanie. Nad morzem zakupimy niezwykłą biżuterię wykonaną z morskich koralowców i muszelek.

W całym kraju można także znaleźć naturalnie wytwarzane olejki zapachowe: lawendowe lub rozmarynowe.

Każdy region posiada również swoje unikatowe wyroby. W Dalmacji przykładowo kupimy płytę z tradycyjną muzyką ludową albo figurki psów dalmatyńczyków (symbol Dalmacji). Istria oferuje wspaniałe drewniane figurki. Wyspy Pag z kolei słyną z ręcznie haftowanych koronek oraz sera o specyficznym słonym smaku.

Chorwacja | Sambo słynie z przepysznych, słodkich ciasteczek z kremem waniliowym
Chorwacja | Sambo słynie z przepysznych, słodkich ciasteczek z kremem waniliowym (by rmajetic )

Dodaj komentarz ...