„Co czytasz?” - Pierwszy Festiwal Książek w Chorwacji!

21 maj 2012.

87
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
„Co czytasz?” - Pierwszy Festiwal Książek w Chorwacji!0 out of 50 based on 0 voters.


18 maja w czterech miastach Chorwacji rozpoczął się pierwszy Festiwal Książek o nazwie „Co czytasz?”. Potrwa on do 27 maja.

Chorwacja | Celem festiwalu jest rozpowszechnienie czytania książek
Chorwacja | Celem festiwalu jest rozpowszechnienie czytania książek (by scissorhands33 )

Jak do tej pory Festiwal Książek miał charakter lokalny i odbywał się tylko w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. W tym roku, po raz pierwszy odbywa się również w takich miastach, jak Osijek, Rijeka i Split.

W festiwalu bierze udział ponad stu pisarzy, krytyków oraz miłośników literatury. Pomogą oni odpowiedzieć na pytanie, zawarte w nazwie festiwalu, mianowicie: „Co czytasz?”. Slavenka Drakulić, Zoran Ferić i Mima Simić opowiedzą o cielesności w literaturze, Mani Gotovac, Arsen Dedić, Igor Mandić i Nevena Rendelli poruszą kwestię literackiej miłości, natomiast Aleksandar Štulhofer, Rujana Jeger i Zora Subotić porozmawiają o małżeństwie.

Celem festiwalu jest rozpowszechnienie czytania oraz promocja książek, które zostały wydane w zeszłym roku. Miłą niespodzianką dla uczestników jest rabat na książki w festiwalowych księgarniach, który może sięgać nawet 70%

Głównym gościem festiwalu jest William Engdhal – światowej sławy niezależny dziennikarz, politolog oraz publicysta. Zaprezentuje on swoją najnowszą książkę pt. „Mity, kłamstwa i wojny naftowe”.

Chorwacja | Festiwal Książek odbywa się w czterech miastach: Osijek, Rijeka i Split i Zagrzeb
Chorwacja | Festiwal Książek odbywa się w czterech miastach: Osijek, Rijeka i Split i Zagrzeb (by breatheindigital )

Dodaj komentarz ...