W Chorwacji kwitnie turystyka medyczna

12 sierpień 2014.

85
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 1.00 na 5)
W Chorwacji kwitnie turystyka medyczna1.00 out of 50 based on 1 voters.


Bogactwo chorwackiej przyrody i wspaniałe dziedzictwo kulturowe powodują, że kraj ten chętnie i licznie odwiedzają turyści z całego świata. Jeśli dodać do tego wysoki poziom ekologii i dostępność zdrowej żywności można powiedzieć, że Chorwacja jest wymarzonym miejscem aby połączyć relaks z troską o zdrowie i urodę!

Chorwacja | Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo.
Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo (by cmrf_crumlin )

Według agencji informacyjnej Reuters, Chorwacja ma duży potencjał, aby stać się jednym z najbardziej pożądanych na świecie miejsc, idealnych do łączenia wypoczynku z różnego rodzaju zabiegami medycznymi – operacjami plastycznymi, wizytami u dentysty i kuracjami upiększającymi.

Powodem, dla którego Chorwacja może wkrótce przekształcić się w jedno z najbardziej atrakcyjnych centrów zdrowia i urody jest jej naturalne bogactwo i warunki klimatyczne, połączone z fachową wiedzą świetnie wyszkolonego personelu medycznego i niskie ceny w porównaniu z innymi centrami chirurgii estetycznej na świecie.

Ekonomista dr Guste Santini, który promuje i wspiera pomysł turystyki medycznej w Chorwacji, widzi w niej także szansę na turystyczne ożywienie obszarów położonych w głębi kraju. Obecnie najbardziej popularne wśród turystów są bowiem piękne chorwackie plaże i wyspy. Rozwój klinik chirurgicznych i gabinetów zdrowia i urody zdecydowanie zmieniłby oblicze Chorwacji.

Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów, poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec
Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec
(by jula_julz )

Santini dodaje, że możliwym jest, aby pacjenci ciesząc się np. dwoma tygodniami urlopu w Chorwacji, podziwiając jej piękną przyrodę i kulturę, fundowali sobie jednocześnie konkretny zabieg chirurgiczny, okulistyczny czy dentystyczny w najlepszych klinikach.

Zdaniem ekonomisty, byłoby to bardziej opłacalne niż zabieg w rodzinnym kraju, w klinikach Zurychu, Londynu, Berlina czy Mediolanu, gdzie ceny są dosyć wygórowane a jakość wykonywanych usług nie różni się od tych oferowanych w Chorwacji.

Dodaj komentarz ...