Galesnjak - Wyspa Zakochanych!

13 wrzesień 2016.

80
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Galesnjak - Wyspa Zakochanych!4.00 out of 50 based on 1 voters.


W Chorwacji znajduje się mała, urocza wysepka w kształcie serca! Wyspa Galesnjak lub – jak została szybko przemianowana Wyspa Zakochanych (Lovers Island) położona jest w sąsiedztwie miasta Zadar i wyspy Pasman, na Morzu Adriatyckim.

Chorwacja | Galesnjak - Wyspa Zakochanych, widziana z kosmosu
Chorwacja | Galesnjak - Wyspa Zakochanych, widziana z kosmosu (by www.googleearth.pl )

Piękna chorwacka wyspa jest widoczna z kosmosu i wygląda jak perfekcyjnie narysowane serce. Pierwszy raz wyspę sfotografował japoński satelita ALOS w marcu 2010 roku.

Wyspa Zakochanych jest niezamieszkana i do niedawna nie była w żaden sposób wykorzystywana… po prostu była domem dla dzikich zwierząt i miejscem schronienia dla rybaków zaskoczonych burzą.

Jednak jej właściciel Vlado Juresko mówi, że odkąd wyspa znalazła się na stronie Google Earth (mapa świata) nie milkną telefony z zapytaniami o możliwość wizyty na wyspie. Zakochani z całego świata kontaktują się z jej właścicielem i zapewniają, że są w stanie zapłacić każdą cenę za możliwość spędzenia na niej choćby jednego wieczoru z ukochaną osobą.

Wiele par uważa Lovers Island za wymarzone miejsce, aby spędzić tam idealne Walentynki, zaręczyny czy romantyczny ślub w ukryciu przed resztą świata…

Chorwacja | Zakochane pary często odwiedzają Chorwację, czy teraz będą robić to jeszcze chętniej?
Chorwacja | Zakochane pary często odwiedzają Chorwację, czy teraz będą robić to jeszcze chętniej? (by kix2 )

Wygląda na to, że wyspa Galesnjak, może okazać się najbardziej popularnym, romantycznym miejscem w całej Chorwacji. Na świecie jest bowiem wiele wysp, bardziej lub mniej przypominających serce, jednak zakochani twierdzą, że tylko Galesnjak ma kształt wprost idealny!

Dodaj komentarz ...