Angelina Jolie odwiedziła Chorwację

12 wrzesień 2011.

74
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Angelina Jolie odwiedziła Chorwację0 out of 50 based on 0 voters.


Amerykańska aktorka znana z filmów, takich jak: „Przerwana lekcja muzyki”, „Lara Croft: Tomb Raider” czy „ Oszukana”, to nie tylko bogini seksu i główna bohaterka tabloidów, ale także – a może przede wszystkim – aktywna działaczka humanitarna.

Chorwacja | Agelina Jolie pragnie wesprzeć program rozminowywania Chorwacji
Chorwacja | Agelina Jolie pragnie wesprzeć program rozminowywania Chorwacji (by gageskidmore)

W sierpniu tego roku Jolie odwiedziła Chorwację. Przyjechała tu na zaproszenie swojego przyjaciela, Rade Šerbedžiji, założyciela chorwackiego teatru Ulysses. Aktorka gościła na jednym z jego przedstawień – „Król Lear”, które odbywało się na wyspie Mali Brijun. Jak zgodnie donoszą media, Jolie była zachwycona spektaklem i główną rolą swojego przyjaciela.

Wizyta Jolie w Chorwacji nie skończyła się tylko na rozrywce i wymianie uprzejmości z prezydentem i dziennikarzami. Aktorka zainteresowała się prowadzoną w kraju akcją usuwania pozostałych po wojnie z lat 90. min przeciwpiechotnych, które wciąż stanowią zagrożenie mieszkańców wielu chorwackich miast i miasteczek.

Dla uspokojenia turystów, należy podkreślić, że główne drogi i rejony turystyczne kraju są rozminowane, a pozostałe posiadają odpowiednie oznaczenia, nie oznacza to jednak, ze problem nie istnieje.

Na oficjalnym śniadaniu z prezydentem Chorwacji, Ivo Josipovicem, które miało miejsce w sobotę, Jolie wyraziła swoje zdziwienie faktem, iż także Chorwacja zmaga się z takim zagrożeniem. Aktorka zna problem min z własnego doświadczenia, gdyż w jej domu w Kambodży znaleziono swego czasu aż 48 niebezpiecznych ładunków tego typu. Na spotkaniu obecna była także przewodnicząca fundacji „Chorwacja bez min”.

Wsparcie Ageliny Jolie bardzo przyda się programowi rozminowywania Chorwacji, którego główną bolączką jest brak odpowiednich funduszy. Tak znana osoba z pewnością zwiększy zainteresowanie tą, jakże ważną sprawą i być może przyciągnie więcej ofiarodawców.

Dodaj komentarz ...