Zmiany w opłatach roamingowych 2017

08 luty 2017.

224
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Zmiany w opłatach roamingowych 20175.00 out of 50 based on 1 voters.


Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wybierających się na tegoroczne wakacje do Chorwacji. Od 15 czerwca 2017 roku czekają nas zmiany w opłatach roamingowych na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że w tym roku sporo zaoszczędzimy na korzystaniu z telefonów komórkowych w Chorwacji!

Chorwacja | Od 15 czerwca 2017 stawki za za minutę połączenia telefonicznego z Chorwacji będą niższe
Chorwacja | Od 15 czerwca 2017 stawki za za minutę połączenia telefonicznego z Chorwacji będą niższe (by 2109DSGN )

Jest porozumienie w UE

Po długich i trudnych negocjacjach w końcu udało się osiągnąć wyczekiwany od dawna kompromis pomiędzy krajami członkowskimi a Parlamentem Europejskim w sprawie ujednolicenia stawek za połączenia telefoniczne i transfer danych. Aby przepisy znoszące roaming weszły w życie, potrzebne jest jeszcze tylko formalne przyjęcie porozumienia przez Parlament Europejski i rządy wszystkich krajów UE.

Pożegnanie z roamingiem

Przyjęte porozumienie dotyczy przepisów wprowadzających jednolite opłaty za korzystanie z sieci komórkowych na terenie Unii Europejskiej. Istotną informacja jest to, że będzie taniej!

Przyjęte maksymalne stawki hurtowe, będą obowiązywać wszystkich operatorów sieci komórkowych we wszystkich krajach członkowskich.

Nowe ceny będą obejmowały zarówno stawkę za minutę połączenia jak i za transfer danych.

Nowe stawki

Już od 15 czerwca, za minutę połączenia telefonicznego z Chorwacji czy innego kraju UE zapłacimy 0,032 euro, a za wysłanie smsa 0,01 euro.

Na hurtowe ceny za korzystanie z Internetu w komórce będzie trzeba natomiast poczekać. Obniżenie stawek będzie bowiem wprowadzane stopniowe na przestrzeni 5 lat. Ostatecznie za 1 GB transferu danych zapłacimy 7,75 euro.


Dodaj komentarz ...