com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Chorwacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio 20165.00 out of 50 based on 1 voters.

XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (Brazylia) dobiegły końca, warto więc podsumować olimpijski dorobek sportowców z Chorwacji.

Chorwacja | Chorwacja zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 10 medali (by soldon )

Chorwacja na Olimpiadzie

Sportowcy z Chorwacji biorą udział w Igrzyskach Olimpijskich od 1992 roku i do 2012 roku zdobyli łącznie 23 olimpijskie medale, z czego najwięcej jak do tej pory udało im się zdobyć w Londynie w 2012 roku (6 medali).

W tym roku Chorwacja zdobyła łącznie 10 medali olimpijskich, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe, co w ogólnej klasyfikacji medalowej ulokowało Chorwację na wysokiej, 17 pozycji! Jest to więc najlepszy wynik tego kraju w historii startów w Igrzyskach Olimpijskich.

Chorwaccy medaliści z Rio 2016

Wśród tegorocznych medalistów z Chorwacji nie zabrakło zarówno pań i panów. Oto lista wszystkich nagrodzonych medalami olimpijskimi sportowców.

Złoci medaliści:

Sara Kolak – zdobywczyni pierwszego miejsca w rzucie oszczepem kobiet. Złoty medal wywalczyła uzyskując odległość 66.18 m.

Sandra Perković – kolejna lekkoatletka, zdobywczyni złotego medalu w rzucie dyskiem kobiet. Pierwsze miejsce zdobyła uzyskując odległość 69.21 m.

Valent Sinković i Martin Sinković  – panowie zdobyli złoty medal w wioślarstwie w kategorii dwójka podwójna mężczyzn uzyskując czas 6:50,28.

Šime Fantela i Igor Marenić – złoto w żeglarstwie (kategoria 470 mężczyzn), w klasyfikacji generalnej panowie uzyskali 43 punkty i tym samym stanęli na pierwszym miejscu olimpijskiego podium.

Josip Glasnović – zdobywca złotego medalu w strzelectwie.

Srebrni medaliści:

Reprezentacja Chorwacji w piłce wodnej – srebrni medaliści w turnieju mężczyzn.

Damir Martin – zdobywca srebrnego medalu w wioślarstwie (jedynka mężczyzn) z osiągniętym czasem 6.41,34.

Tonči Stipanović – srebrny medalista w żeglarstwie (Laser mężczyzn).

Brązowi medaliści:

Filip Hrgović – zdobywca brązowego medalu w boksie w kategorii superciężkiej mężczyzn (+91kg)

Blanka Vlašić – brązowa medalistka olimpijska w skoku wzwyż z wynikiem 1.97 m.