Chorwacja w czasie deszczu

21 grudzień 2015.

220
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Chorwacja w czasie deszczu0 out of 50 based on 0 voters.


Bywa, że nie zawsze pogoda na urlopie dopisuje. Nawet w tak słonecznym kraju, jakim jest Chorwacja, możemy natrafić na brzydką pogodę. Nie warto jednak się załamywać i urlop spędzać w pokoju! Oto lista rzeczy jakie można robić w Chorwacji w czasie deszczowego dnia.

Chorwacja | Pogoda bywa kapryśna nawet w słonecznej Chorwacji
Chorwacja | Pogoda bywa kapryśna nawet w słonecznej Chorwacji (by hisgett )

Zwiedzanie miasta

Pochmurny, deszczowy dzień to idealny moment na zwiedzanie zabytkowych budowli, których w całej Chorwacji nie brakuje. Do wyboru mamy klasztory i kościoły, zamki, pałace, ruiny rzymskich budowli, mury miejskie i założenia obronne. Bez względu na to w której części Chorwacji spędzamy urlop, wszędzie znajdą się zabytki warte naszej uwagi.

Wizyta w muzeum archeologicznym

Deszczowa pogoda może być doskonałym pretekstem do wizyty w muzeum i poznania dziejów Chorwacji od prehistorii, przez antyk i średniowiecze po czasy nowożytnie. Muzeum archeologiczne znajduje się m.in. w Puli, Zadarze, Zagrzebiu czy Dubrowniku.

Eksploracja grot i jaskiń

Na terenie Chorwacji znajduje się wiele grot i jaskiń, które są udostępnione dla zwiedzających. Za niedużą opłatą można wraz z przewodnikiem zejść w głąb jaskiń i podziwiać skalne formacje oraz żyjące tam stworzenia.

Chorwacja | Brzydka pogoda to dobra okazja na zwiedzanie klasztorów i kościołów - Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku
Chorwacja | Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku (by sonofgroucho )

Objazd po okolicznych winnicach

Podróżując bocznymi drogami prawie za każdym zakrętem natknąć się można na tabliczki informujące o lokalnych winnicach produkujących własne wino. Pochmurny dzień może być więc dobrą okazją do odwiedzenia kilku z nich, degustacji wina i ewentualnych zakupów.

Zakupy w Zagrzebiu

Brak ostrego słońca i niższa temperatura to dobre warunki do odwiedzenia stolicy Chorwacji. Spacer po mieście można połączyć z zakupami i wybrać się do jednego z centrów handlowych w Zagrzebiu.

Wizyta w aquarium

Skoro za oknem jest szaro i brzydko warto swe kroki skierować do miejskiego aquarium, gdzie z bliska przyjrzeć się można kolorowym mieszkańcom Morza Śródziemnego i Adriatyku, a wśród nich m.in. koniki morskie, płaszczki, rekiny, barwne ryby zamieszkujące rafy koralowe, koralowce, algi, trawę morską i wiele innych roślin i zwierząt.

Chorwacja | Kiedy za oknem deszcz warto wybrać się do muzeum - Muzeum Archeologiczne w Zagrzebiu
Chorwacja | Kiedy za oknem deszcz warto wybrać się do muzeum - Muzeum Archeologiczne w Zagrzebiu (by zongo )

Dodaj komentarz ...