Pamiątki z wyspy Krk

27 marzec 2015.

189
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Pamiątki z wyspy Krk0 out of 50 based on 0 voters.


Krk to największa z chorwackich wysp i bardzo popularny kierunek podróży dla turystów wybierających się do Chorwacji. Oto kilka pomysłów na pamiątki, jakie można przywieźć właśnie z tego miejsca.

Chorwacja | Na stoiskach w wielu miejscach wyspy można kupić piękną biżuterię
Chorwacja | Na stoiskach w wielu miejscach wyspy można kupić piękną biżuterię (by ahenobarbus )

Sklepiki z pamiątkami

Na wyspie na każdym kroku można trafić na sklepy z pamiątkami. Oferują one takie rzeczy jak: pocztówki, breloczki i magnesy przedstawiające krajobrazy i zabytki. Oryginalną pamiątką będą natomiast koszulki z tekstem zapisanym głagolica – najstarszym pismem słowiańskim.

Rękodzieło

Panie mogą przywieźć z wyspy piękną biżuterię ze złota, srebra. a także z morskich koralowców lub muszelek. Panowie koniecznie powinni zakupić krawat. Ciekawostkę stanowi fakt, że to właśnie Chorwaci wynaleźli tę część męskiej garderoby, która stanowiła element ludowego stroju.

Bardzo popularne są plecione i haftowane obrusy, a także ręcznie wykonane przedmioty drewniane i ceramiczne.

Na wyspie wszędzie można dostać woreczki z ususzoną, intensywnie pachnącą lawendą oraz różnego rodzaju olejki, w tym lawendowy.

Spacerując po plaży warto nazbierać wiele ładnych kamieni i muszelek, które po powrocie będą stanowiły ciekawy element wystroju mieszkania.

Chorwacja | Przyprawy to zawsze świetna pamiatka z wyprawy
Chorwacja | Przyprawy to zawsze świetna pamiątka z wyprawy (by rmajetic )

Przysmaki i wino

Z alkoholi warto zakupić wyśmienite białe wino Vrbnička žlahtina, produkowane w mieście Vrbnik. Na wyspie można dostać również bardzo dobrą oliwę z oliwek i suszone figi, a także masę przypraw i ziół takich jak: oregano, tymianek, rozmaryn czy szałwia. W restauracjach i barach koniecznie trzeba skosztować ryb i owoców morza oraz Baška Voda rafioli – pysznego ciasta z orzechami.

Dodaj komentarz ...