XXI Karnawał w Rijece

23 styczeń 2014.

177
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
XXI Karnawał w Rijece 0 out of 50 based on 0 voters.


24 stycznia rozpocznie się XXI Rijecki Karnawał. W tym roku hasło przewodnie karnawału brzmi: „Bądź kim chcesz”. Karnawał ten jest jedną z najpopularniejszych i największych imprez w Europie.

Podczas karnawału każdy uczestnik przebiera się w kolorowe stroje
Podczas karnawału każdy uczestnik przebiera się w kolorowe stroje (by robertp1 )

Podczas karnawału panuje istne szaleństwo. Uczestnicy przebierają się w wielobarwne kostiumy, tańczą i śpiewają. Jest to czas radości i zapomnienia o codziennych zmaganiach.

Przed Chorwatami wiele dni szalonej zabawy, której towarzyszą liczne parady, konkursy i przedstawienia.

XXI Rijecki Karnawał rozpocznie się 24 stycznia 2014 roku. W tym dniu burmistrz miasta przekaże Mistrzowi Ceremonii klucze do bram miasta. Tradycyjnie zostanie też wybrana Królowa Karnawału.

1 lutego 2014 roku w samym centrum miasta odbędzie się konkurs snowboardowy. Aby można było zjeżdżać, potrzebny jest śnieg! Jednak to żaden problem. Organizatorzy imprezy przygotują 100 m³ powierzchni ze śniegiem. Od 2 lutego aż do 3 marca chętni będą mogli nauczyć się zjeżdżać na desce.

15 lutego 2014 roku rozpocznie się organizowany od 1990 roku rajd „Pariz-Bakar” – parodia „Paryż-Dakar”. Uczestnicy rajdu oraz sędziowie obowiązkowo muszą być przebrani, a ich samochody bogato przyozdobione. Wyścig kończy się w oddalonej o 30 km od Rijeki miejscowości Bakar.

Karnawał w Rijece odbywa się od 1982 roku
Chorwacja | Pierwszy karnawał w Rijece odbył się w 1982 roku (by Ethreon )

22 lutego 2014 roku odbędzie się Dziecięca Karnawałowa Parada. W tym dniu najmłodsi przyjdą w kolorowych przebraniach. Parada przejdzie głównym deptakiem w mieście – Korzo.

1 marca 2014 roku o godz. 19:00 zacznie się szalona zabawa w przebraniach. Zakończenie imprezy przewidziane jest o 3 nad ranem.

XXI Rijecki Karnawał zakończy się 2 marca 2014 roku Międzynarodową Karnawałową Paradą.

Urokliwe kamienice Rijeki
Chorwacja | Urokliwe kamienice Rijeki (by croacia_ )

Więcej o Karnawale w Rijece przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz ...