Zagrzeb dla "backpackerów"

09 lipiec 2013.

175
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Zagrzeb dla "backpackerów"5.00 out of 50 based on 1 voters.


A może tak Chorwacja „na własną rękę”? Czemu nie! Zagrzeb jest jedną ze stolic najczęściej wybieranych przez „backpackerów”.

Chorwacja | „Backpacking” w języku polskim oznacza „podróżowanie z plecakiem”
Chorwacja | „Backpacking” w języku polskim oznacza „podróżowanie z plecakiem” (by nateks )

Czym właściwie jest „backpacking”? W języku polskim oznacza to „podróżowanie z plecakiem”. Osoby decydujące się na tę formę podróży szukają jak najtańszych sposobów zwiedzania nowych miejsc. Często podróżują autostopem, posiłki jadają na ulicach lub tam gdzie miejscowi, a nocują w tanich hostelach lub u osób poznanych przez Internet.

Portal internetowy priceoftravel.com opublikował listę miast najczęściej wybieranych przez „backpackerów” i co za tym idzie – najtańszych. Jednym z nich jest właśnie Zagrzeb. Spośród 47 europejskich miast, stolica Chorwacji zajmuje miejsce 10.

Na jeden dzień w Zagrzebiu „backpacker” musi przeznaczyć mniej więcej 222 kun chorwackich (około 39 dolarów). Suma ta zawiera: transport (2 przejazdy transportem publicznym), nocleg w tanim hotelu, jedną atrakcję, trzy posiłki oraz 3 napoje.

Zagrzeb wyprzedzają takie miasta, jak np.: Budapeszt, Kraków, Kijów, Sofia czy Bukareszt. Poza pierwszą dziesiątką znalazły się: Praga, Stambuł, Ateny czy Rzym.

Chorwacja | Urokliwe uliczki Zagrzebia
Chorwacja | Urokliwe uliczki Zagrzebia (by fearless_fred )

Dodaj komentarz ...