Ceny w Dubrowniku pójdą w górę?

20 luty 2013.

163
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Ceny w Dubrowniku pójdą w górę?0 out of 50 based on 0 voters.


Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza Dubrownik. Władze miasta postanowiły znaleźć dodatkowe źródła dochodu z turystyki i zadecydowały o wprowadzeniu opłat za wjazd autobusów wycieczkowych do historycznego centrum miasta oraz podwyżek na oferowane usługi.

Chorwacja | Stare Miasto w Dubrowniku
Chorwacja | Stare Miasto w Dubrowniku (by Threat to Democracy )

4 stycznia 2013 roku Urząd Miejski Dubrownika poinformował o wprowadzeniu opłat za korzystanie z dróg miejskich. Autobusy turystyczne poruszające się po ulicach Starego Miasta będą musiały uiścić opłatę w wysokości 100 EUR.

Opłaty pobierane przez Urząd Miasta mają na celu zwiększenie dochodów mieszkańców miasta oraz wprowadzenie porządku na drogach. Pracownicy Urzędu Miasta podkreślają, że opłatę uiszczać będą biura podróży, a nie kierowcy autobusów.

Władze miasta Dubrownik dodają, że w 2014 roku ceny mogą pójść w górę nawet dwukrotnie. Powodem jest nadmierne zużycie dróg, chodników, parków, zabytkowej części miasta oraz plaż.

Według badań przeprowadzonych przez Wspólnotę ds. Turystyki Miasta Dubrownik wynika, że blisko milion pasażerów statków wycieczkowych każdego roku zostawia w Chorwacji około 40 mln EUR. Tymczasem niecałe 700 tys. gości zakwaterowanych w hotelach i prywatnych kwaterach wydaje aż 420 mln EUR.

Dochody z turystyki są więc głównym źródłem utrzymania wielu przedsiębiorców, a dynamicznie rozwijająca się branża turystyczna zapewnia pracę dla wielu mieszkańców Chorwacji. Minusem wzmożonego ruchu turystycznego są jednak bardziej eksploatowane drogi, chodniki i otoczenie zabytków, dlatego w budżecie miasta uchwalonym na rok 2013 przewidziano dodatkowe pieniądze na ich utrzymanie.

Chorwacja | W 2014 roku ceny w Dubrowniku mogą wzrosnąć dwukrotnie
Chorwacja | W 2014 roku ceny w Dubrowniku mogą wzrosnąć dwukrotnie (by darthale )

Źródło: poslovni.hr

Dodaj komentarz ...