Chorwacja coraz chętniej odwiedzana!

21 styczeń 2013.

161
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Chorwacja coraz chętniej odwiedzana!0 out of 50 based on 0 voters.


Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród obcokrajowców. W tym roku ma zamiar ugościć więcej turystów niż Czechy, Turcja, Portugalia i Islandia.

Chorwacja | Urokliwy Dubrovnik
Chorwacja | Urokliwy Dubrovnik (by croacia_ )

Od  stycznia do września 2012 roku, Chorwacja zarobiła na turystach prawie 6,27 mld euro. W roku poprzednim (2011) wpływów z tego sektora było o 3,9% mniej. Wpływy z turystyki stanowiły 18,9% łącznego PKB Chorwacji, o 1% więcej niż rok wcześniej.

Ministerstwo Turystyki podaje również, że ostatnie 3 miesiące 2012 roku również przyniosły większy zysk niż w roku 2011.

W tym roku turystów ma być jeszcze więcej, a co za tym idzie, większe będą też wpływy. Skąd wiadomo, że więcej turystów zdecyduje się odwiedzić Chorwację? Od 1 stycznia br. obowiązuje obniżony VAT na usługi turystyczne. Przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz restauracje zobowiązały się do obniżenia cen usług.

Bardzo duży wpływ na rozwój turystyki będzie miało także wejście Chorwacji do Unii Europejskiej. Dzięki temu, turyści mieszkający w krajach należących do strefy Schengen swobodnie będą mogli odwiedzać ten słoneczny kraj, bez okazywania paszportu. Dla wielu osób jest to bardzo duże udogodnienie.

Chorwacja | Chorwacja cieszy się coraz większym powodzeniem
Chorwacja | Chorwacja cieszy się coraz większym powodzeniem (by vacation2 )

Źródło: poslovni.hr

Dodaj komentarz ...