Plaże Chorwacji - którą wybrać?

05 maj 2016.

138
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Plaże Chorwacji - którą wybrać?5.00 out of 50 based on 1 voters.


Jeśli marzymy o niezapomnianych wakacjach w śródziemnomorskiej krainie słońca, powinniśmy za cel naszej podróży wybrać Chorwację. Nieważne czy chcemy całymi dniami opalać się na leżaku, zagrać w siatkówkę, czy spróbować swoich sił w sportach wodnych – Chorwacja z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Chorwacja | Plaża Lapad w Dubrowniku
Chorwacja | Plaża Lapad w Dubrowniku (by proimos )

Na chorwackich wybrzeżach znajdziemy plaże żwirowe i piaszczyste, plaże tłoczne lub te bardziej zaciszne, plaże pełne słońca czy te skryte w cieniu drzew.

Chorwacja słynie z najpiękniejszych plaż nie tylko w Europie, ale i na świecie. Spróbowaliśmy stworzyć listę dziecięciu najlepszych plaż w Chorwacji:

Największą popularnością cieszą się plaże pokryte żwirem. My, Polacy, przyzwyczajeni do piaszczystego wybrzeża Bałtyku nie zawsze jednak jesteśmy z nich zadowoleni.

Jeśli wybierzemy miejsce, gdzie plaża będzie żwirowa, wystarczy zaopatrzyć się w gruby kąpielowy ręcznik lub karimatę. Warto też zabrać ze sobą buty do kąpieli.

Miłośnicy sportów wodnych mogą wybrać plażę Vela na wyspie Krk, Punta Rata w miejscowości Beli czy piaszczystą Bellevue w Dubrowniku.

Jeśli lubimy odpoczynek z dala od turystycznego zgiełku, warto wybrać plażę Vrulja.

Drugą Ibizą jest natomiast plaża Zrce. Dzięki licznym klubom nocnym z pewnością nie będziemy się tu nudzić.

Chorwacja | Chorwacja słynie z najpiękniejszych plaż nie tylko w Europie ale i na świecie
Chorwacja | Chorwacja słynie z najpiękniejszych plaż nie tylko w Europie ale i na świecie (by hisgett )

Dodaj komentarz ...