Chorwacja – strzał w 10!

10 grudzień 2015.

125
com_content.article
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Chorwacja – strzał w 10!5.00 out of 50 based on 2 voters.


Czy kogokolwiek trzeba przekonywać o zaletach urlopu w Chorwacji? Chyba każdy z nas potrafiłby wymienić więcej niż 10 powodów, dla których warto odwiedzić ten cudowny kraj. Postanowiliśmy jednak spróbować (choć to trudne) ująć Chorwację w formie pigułki i stworzyć listę Top 10 miejsc, których na pewno nie możemy ominąć wybierając się tu na wycieczkę.

Chorwacja | W obliczu takich widoków, trudno długo zastanawiać się, czy warto jechać do Chorwacji?
Chorwacja | W obliczu takich widoków trudno długo zastanawiać się, czy warto jechać do Chorwacji? (by eguidetravel )

Lista jest oczywiście tylko propozycją, do której możemy podejść z przymrużeniem oka, bo wiadomo, że zwykle na urlopie ograniczają nas czas i pieniądze, ale może być także inspiracją lub „planem idealnym”, który postaramy się zrealizować podczas jednej lub kilku podróży do Chorwacji:

Kilka punktów planu można by rozwinąć do osobnych dziesiątek, bo – jak z pewnością się domyślamy – na wyspie Krk czy Hvar czeka nas moc atrakcji i nie nacieszymy się ich urokami podczas jednego dnia.

Podobnie, gdy opuścimy plażę Zlatni Rat i udamy się do miasta Bol, a potem w dalsze rejony wyspy Brac, jeden z punktów zaproponowanego przez nas Top 10, rozrośnie się do kilku kolejnych.

Chorwacja | Wciąż jeszcze wahacie się, czy włączyć Jeziora Plitwickie w plan waszej chorwackiej wycieczki?
Chorwacja | Wciąż jeszcze wahacie się, czy włączyć Jeziora Plitwickie w plan waszej chorwackiej wycieczki? (by infanticida )

Zwiedzanie Fortu Lovrijenac będzie zapewne tylko wstępem do wspaniałej przygody w Dubrowniku, zaś w Parku Maksimir chętnie odpoczniemy po trudach zwiedzania Zagrzebia, ale na pewno na nim nie poprzestaniemy.

Niech więc nasza propozycja 10 miejsc, które warto odwiedzić w Chorwacji będzie tylko przyczynkiem do wielu wspaniałych podróży.

Dodaj komentarz ...