Punta Rata

16 czerwiec 2016.

141
com_content.article
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 1.00 na 5)
Punta Rata1.00 out of 50 based on 2 voters.


Marzą nam się wakacje w otoczeniu błękitnych wód morza i soczystej zieleni? Jeśli tak, to powinniśmy wybrać się na plażę Punta Rata w miejscowości Brela. To jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji!

Chorwacja | Punta Rata należy do jednej z 10 najpiękniejszych plaż w Europie
Chorwacja | Punta Rata należy do jednej z 10 najpiękniejszych plaż w Europie (by ahenobarbus )

Brela jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Chorwacji. Słynie z pięknych plaż i wielu atrakcyjnych ścieżek spacerowych. Niemal wszystkie plaże w miasteczku zostały nagrodzone Błękitną Flagą. Nagrodę tę otrzymują plaże, które charakteryzują się wysoką jakością oraz czystością. Jedną z nich jest właśnie Punta Rata.

Punta Rata znajduje się w grupie 10 najpiękniejszych plaż w Europie. Jest plażą długą i żwirową. Błękitne morze i białe kamienie czynią to miejsce tak wyjątkowym.

Plaża otoczona jest lasem sosnowym, sąsiaduje bowiem z Parkiem Biokovo Mountain Nature.

Miło spędzą tu czas zarówno osoby młode, jak i starsze, single oraz rodziny z dziećmi. Plaża oferuje swoim gościom prysznice, przebieralnie oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli spróbować swoich sił w sportach wodnych, np. w surfingu. W pobliżu znajduje się również kilka boisk do gry w siatkówkę oraz tenisa.

Wzdłuż plaży mieści się wiele restauracji oraz barów. Skryjemy się tu nie tylko przed gorącym słońcem, ale także skosztujemy wyśmienitych potraw lokalnej kuchni.

Chorwacja | Punta Rata otoczona jest lasem sosnowym
Chorwacja | Punta Rata otoczona jest lasem sosnowym (by ahenobarbus )

Dodaj komentarz ...